• Skąd wziąć wzory CV?

  Nie każdy musi mieć ochotę i czas na to, by przez długie godziny siedzieć nad pustą kartką papieru, próbując ją przetworzyć na prawdziwe, nowe CV. Nie zawsze jest to zresztą potrzebne, bo czasami pracodawcy jedynie pobieżnie przeglądają te dokumenty, wyciągając z nich wyłącznie dane kontaktowe do różnych osób. Dopiero potem się z nimi zapoznają, robiąc to już podczas rozmów rekrutacyjnych. Nie próbując zatem zdobyć jakiegoś specjalnie wyjątkowego stanowiska, można wykorzystać gotowe wzory CV i to je wyłącznie uzupełnić prawdziwymi informacjami. A gdzie takie wzory w ogóle się znajdują?

  Skąd wziąć wzory CV?

  Wymagania co do CV są coraz wyższe...

  Dawniej wszystko było trudniejsze, gdy nikt nie miał jeszcze dostępu do Internetu. Chcąc zapoznać się z nową dziedziną, trzeba było udać się do biblioteki w niej przegrzebać wszystkie półki i szafki, znajdując książki opowiadające o konkretnej historii czy wybranych zagadnieniach. Szybko jednak ludzie uznali to za marnotrawstwo czasu, dlatego też powstał Internet. Obecnie to on jest największym i najlepszym źródłem wiedzy, z którego prawie każdy od czasu do czasu korzysta. Można znaleźć w nim wszystko, zatem i ze znalezieniem wzorów CV żaden Internauta nie powinien mieć dużych problemów. Może od razu wpisać po prostu to hasło do wyszukiwarki, a by uzyskać dzięki temu listę przeróżnych stron wypełnionych gotowymi rozwiązaniami. Jest ich tak dużo, że po ich odnalezieniu należałoby jeszcze je przejrzeć, aby skorzystać z jak najlepszego wzoru. Każdy wzór charakteryzuje się bowiem czymś innym.

  Schmat, wzór, szablon - jak zwał tak zwał

  Taki wzór zazwyczaj można bez problemu dopasować do siebie. Nie mając np. żadnego doświadczenia zawodowego, trzeba poszukać schematów, w których brakować będzie działu związanego z wykonywanymi wcześniej pracami. Skoro bowiem i takie występują, wygodniej jest po nie sięgnąć, aniżeli bawić się ze zmienianiem układu szablonu z doświadczeniem zawodowym. Istnieją również wzory CV przygotowane do umieszczania w nich zdjęć oraz te, przy których fotografie nie są wymagane. Wszystkie charakteryzują się nieco innym układem, podkreślając np. umiejętności czy wyróżniając szczególnie odbyte praktyki lub staże. Ich treści są też tworzone odmiennymi czcionkami, czasem barwionymi na różnorodne kolory. Wybór jest tak przeogromny, że można dowolnie bawić się tymi wzorami i potem jeszcze samodzielnie je modyfikować, by być z nich w stu procentach zadowolonym. Jeżeli takie CV w pełni usatysfakcjonuje samego swojego twórcę, prawdopodobnie zrobi dobre wrażenie także i na jego potencjalnym pracodawcy.

  Czy za wzory CV trzeba płacić?

  Wiele osób zastanowi się jednak teraz, czy takie wzory CV są płatne. Skoro bowiem bywają one tak przydatne i pomocne, teoretycznie ich twórcy powinni pobierać za nie jakąś opłatę. Czasami rzeczywiście to robią, choć i tak pojedynczy wzór nie będzie nigdy dużo kosztować. Istnieje za to mnóstwo zupełnie darmowych schematów, jakie można pobrać automatycznie, mając po prostu dostęp do komputera i Internetu. Nawet niedoświadczony Internauta bez problemu to zrobi i z pomocą szablonu utworzy pierwsze lub nowe CV.